Bratnia Pomoc 2010

Dobrze czyńcie wszystkim, a najwięcej domownikom wiary
Ga 6,10


Kościół jest dziełem Jezusa Chrystusa. Po dziś dzień nasz Pan sprawuje nad Nim pieczę, troszczy się i błogosławi mu. Pobudza wiarę swoim Słowem, pokrzepia Sakramentem Ołtarza. Sam zapewnia, że będzie z nami aż do skończenia świata.

Bóg, angażując się w życie Kościoła, powierzając nam tak wiele, nie odsuwa nas od odpowiedzialności za siebie samych, za dobro drugiego człowieka oraz za dobro Kościoła. W swoim Słowie wielokrotnie zachęca nas do składania żywego świadectwa wiary i miłości.

Hasło dnia z Listu do Galacjan 6,10, wybrane na Święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, mówi: „Dobrze czyńcie wszystkim a najwięcej domownikom wiary”. Znaczenie tych słów zdają się rozumieć ci wszyscy, którzy w ubiegłym roku odpowiedzieli na odezwę BPGA. Dzięki ofiarności Kościoła, ludu Bożego, wiele obiektów sakralnych zostało wyremontowanych. Bez Waszej, Siostry i Bracia, gotowości i zrozumienia nie byłoby to możliwe. Za to zarząd BPGA składa Wam serdeczne podziękowania.

W tym roku o pomoc proszą kolejne parafie, które same nie są w stanie wykonać wymaganych remontów. Ich funkcjonowanie zależy więc od każdego z nas. Apelujemy zatem o zrozumienie i zaangażowanie w zbiórkę funduszy Bratniej Pomocy. Za każdy dar, w imieniu  tych parafii, serdecznie dziękujemy.

Tegoroczny zjazd delegatów Bratniej Pomocy odbył się 3 czerwca w Ustroniu. Początek o godz. 8.00, a o godz. 10.00 przy Kamieniu na Równicy nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą.

ks. Tadeusz Makula

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand